Rejestracja: tel. (59) 841 01 18 info@perfect-dent.pl
Strona główna O nas Oferta Cennik usług Certyfikaty Kontakt Panoramy


Nowość! Leczenie bezwiertłowe

Tomograf komputerowy

Od lipca 2010 posiadamy tomograf komputerowy "Volux" - nowoczesne narzędzie do trójwymiarowej diagnostyki twarzoczaszki dla potrzeb implantologii i chirurgii szczękowej, a także laryngologii (badanie zatok i ucha) oraz okulistyki (badanie oczodołu).

Dawka promieniowania znacznie zminimalizowana w porównaniu ze szpitalną tomografią wielorzędową!

Więcej informacji: www.voluxsystem.pl

Implanty

Autoryzowany Gabinet Dentsply Friadent

Użytkownicy protez całkowitych wiedzą, jak ważna, poza estetyką, jest ich funkcjonalność. Życie przynosi nieoczekiwane sytuacje, gdy czujemy się w mniejszym lub większym stopniu upośledzeni i skrępowani ruchomością takich uzupełnień protetycznych.

Gdy nie ma już własnych zębów, dla umocowania zastępczych zębów można użyć sztucznych korzeni, czyli implantów. Dostępne na rynku systemy oraz wykonane na nich mosty porcelanowe dają wprawdzie perfekcyjną rekonstrukcję utraconych zdolności żucia i zadawalające efekty estetyczne, ale wiążą się z dużym wydatkiem. Wciąż szuka się nowych rozwiązań. Obecnie, w przypadku braku własnych zębów, można zastosować dotychczasową własną protezę lub wykonać nową, wstawiając nawet porcelanowe zęby, i zapewnić jej stabilizację za pomocą implantów.

W tym celu stworzono system Ankylos SynCone, który dzięki wprowadzonym do kości - w przednim odcinku - implantom daje pełną stabilizację protezie tak, że ponownie można ugryźć jabłko. Procedura oparta na prefabrykowanych komponentach oraz praktycznie wyeliminowane koszty laboratorium protetycznego sprawiły, że system jest ok. 30 proc. tańszy od prac z użyciem innych zaczepów, np. belki na dwóch implantach, a aż o 70 prac. tańszy od mostów całkowitych opartych na minimum 6 implantach. Cała procedura chirurgiczno-protetyczna zajmuje raptem dwie godziny. Miłym elementem zastosowania tej metody jest natychmiastowy efekt terapii. Przy zwykłym, miejscowym znieczuleniu i minimalnej inwazyjności, wprowadzane są, w przedni odcinek okolicy bródki lub okolicy podnosowej, cztery implanty. W etapie protetycznym wykorzystuje się technikę teleskopów, czyli bardzo dokładnie spasowanych i przylegających do siebie walcowatych powierzchni. Te prefabrykowane części są łącznikiem pomiędzy implantem i protezą.

Warto również wspomnieć, że dzięki zastosowaniu na implantach ankylos nowej, aktywnej powierzchni CellPlus, weszły one do grona najnowocześniejszych, dostępnych obecnie na rynku - powierzchnia CellPlus jest właściwie jednym z ostatnich osiągnięć biotechnologii. Od wielu lat trwają badania nad fenomenem osteointegracji i nad mechanizmami komórkowymi, leżącymi u jej podstaw. Głównie analizowane są setki zdjęć spod mikroskopów elektronowych, celem ustalenia warunków najbardziej sprzyjających powstawaniu tkanki kostnej i stymulujących komórki kostne - osteoblasty do wzrostu. Rozpatruje się powierzchnię implantów pod kątem idealnych strukturalnych, chemicznych i biologicznych warunków do trwałego zintegrowania się implantu z otaczającą kością. Dzięki połączeniu tych obserwacji oraz kilkunastu nowatorskim procesom technologicznym stworzono całkiem nową powierzchnię CellPlus.

Wybielanie zębów

Atrakcyjny wygląd to przede wszystkim piękny uśmiech. Osoby uśmiechnięte, pokazujące ładne, białe, zdrowe i "kompletne" zęby są postrzegane jako sympatyczniejsze, ładniejsze, bardziej wiarygodne i oczywiście... bardziej pociągające!

Badania psychologiczne dowiodły, że osoby o pięknym uśmiechu z większą łatwością znajdują pracę lub zawierają lepsze kontrakty, ponieważ wydają się być bardziej szczere niż osoby nieuśmiechające się lub robiące to nie pokazując zębów. Szeroki uśmiech na całym świecie, począwszy od ludów prymitywnych na Nowej Gwinei do wysokoindustrialnych państw zawsze jest oznaką przyjazności, spontaniczności i szczęścia.

Braki w uzębieniu lub brzydkie, przebarwione, zniszczone zęby powodują, że "zawężamy" uśmiech, starając się ukryć wady. Zapraszamy do naszej Praktyki, a my zadbamy, żeby Państwa zęby były piękne a uśmiech radośniejszy.

Bardzo prostym i skutecznym sposobem na upiększenie naszego uśmiechu jest wybielanie zębów. Oczy i zęby są najbardziej zauważaną częścią twarzy. Bez wątpienia każdy chciałby mieć lśniące, białe zęby, zamiast matowych i żółtych. Do 18 roku życia prawie każdy może pochwalić się białymi zębami. Jednak upływający czas, papierosy, kawa, herbata, czerwone wino i leki skutkują zmianami na zębach, powodując, że stają się one żółte i tracą swój blask. A więc jeśli nie chcesz z tym żyć, a kto by chciał? - możesz wybrać zabieg wybielania.

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe są rozwiązaniem problemu nieestetycznego uśmiechu z powodu nierównych, przebarwionych i lekko uszkodzonych zębów. Po nieznacznym, oszczędnym oszlifowaniu przedniej powierzchni zęba wykonujemy w laboratorium piękną, cieniutką "płytkę" z porcelany, która stanowi nowy front zęba. Za pomocą specjalnie dobranych kolorystycznie cementów kompozytowych przyklejamy na stałe licówkę do zęba. Licówki porcelanowe są bardzo trwałe, nie zmieniają kształtu i barwy przez wiele lat. Jest to najlepszy sposób na odmłodzenie żółknących, ścierających się i popękanych zębów. Można je wykonać w każdym wieku, u młodych osób 17-18 rok życia aż do późnej starości. Licówki mają bardzo naturalny wygląd. Aby uzyskać w odcinku przednim szczęki lub żuchwy doskonały efekt kosmetyczny wskazane jest wykonanie czterech do dziesięciu licówek. Jeżeli chcemy skorygować kształt i kolor jednego zęba, jest to również możliwe przy pomocy pojedynczej licówki. Dodatkową zaletą licówek i koron porcelanowych jest to, że na ich gładkich powierzchniach nie osadza się tyle ciemnego osadu, ile na własnych zębach.

Przed wykonaniem licówek porcelanowych możemy wybielić wszystkie zęby i licówki dopasować już do nowego, jaśniejszego, ładniejszego koloru zębów.

Korony porcelanowe

Korony porcelanowe są trwałym uzupełnieniem osadzonym na oszlifowanych zębach - zarówno żywych jak i martwych. Najczęściej mają one zastosowanie, gdy ząb jest mocno zniszczony, a odbudowa materiałem kompozytowym nie jest wystarczająco mocna. Korony poprawiają estetykę, wzmacniają zęby leczone endodontycznie (kanałowo), umożliwiają przebudowę warunków zgryzowych. Wykonujemy je także przy odbudowie zębów na impalntach. Do uzupełnienia kilku zębów stosujemy mosty, które są oparte i zacementowane na koronach.

Protetyka

Rekonstrukcją w przypadku bezzębia może być proteza całkowita. Jednak ci z Państwa, którzy używają takich uzupełnień, wiedzą jak wiele kłopotów mogą one przysporzyć. Cały czas gdy Pacjent użytkuje protezy całkowite, siły przenoszone przez akryl i dziąsło na kość powodują jej zanik. Zwłaszcza w żuchwie następuje tak duży zanik podłoża dla protezy, że na dobrą sprawę nie ma się ona czego trzymać.

Według statystyk 62,5% badanych pacjentów użytkujących protezy całkowite narzekało na ruchomość protezy dolnej, a 37% na ruchomość protezy górnej.

Pacjenci bezzębni z powodu braku ozębnej, w której są usytuowane receptory czuciowe, nie mogą kontrolować wielkości sił wyzwalanych podczas żucia, a możliwość wyczuwania przeszkód artykulacyjnych jest u nich 5-krotnie mniejsza niż u leczonych z zębami naturalnymi.

Ruchomość protez, brak prawidłowych kontaktów artykulacyjnych i obniżona percepcja prowadzą do uszkodzeń błony śluzowej jamy ustnej i dolegliwości bólowych oraz do przyśpieszenia zaników podłoża kostnego. Wszystkie dolegliwości wynikające z ruchomości protez całkowitych, a szczególnie protezy całkowitej dolnej, powodują dyskomfort pacjenta podczas ich użytkowania.

63,5% badanych skarżyły się na tak duży dyskomfort, że unikają z tego powodu spożywania wielu rodzajów potraw, a 17% badanych stwierdza, że znacznie efektywniej rozdrabniają pokarm bez protez niż z protezami.

Implanty zapewniają dodatkowe umocowanie i fantastycznie stabilizują protezy.

Liczba implantów potrzebnych do wykonania protezy nakładowej w żuchwie wynosi od 2 do 6 i zależy od rodzaju planowanej protezy, miejscowych warunków anatomicznych i możliwości finansowych pacjenta.

Ze względu na sposób obciążenia podłoża protetycznego rozróżniamy dwa rodzaje protez nakładowych:

  • protezy - mosty oparte całkowicie na implantach
  • protezy oparte zarówno na implantach, jak i na podłożu śluzówkowo-kostnym.

Stosując 2 implanty umieszcza się je z reguły w miejscu kłów. Planując podparcie protezy nakładowej na 4 implantach, rozmieszczamy je w polu trapezu. Zarówno 2, jak i 4 implanty najlepiej szynujemy retencyjną belką. Zaletą zastosowania 4implantów jest wyeliminowanie dodatkowo rotacji przednio-tylnej protezy, która może występować przy belce opartej na 2 implantach.

Implanty wprowadza się w przedniej części trzonu żuchwy pomiędzy otworami bródkowymi; jakość wyrostka bezzębnego i kości w tym odcinku żuchwy są z reguły dobre.

Przy dwóch wszczepach umieszczanych w odcinku przednim, można również zastosować zatrzaski punktowe, które utrzymują protezę.

 

© 2009 Infocity