Autoryzowany Gabinet Dentsply Friadent
Użytkownicy protez całkowitych wiedzą, jak ważna, poza estetyką, jest ich funkcjonalność. Życie przynosi nieoczekiwane sytuacje, gdy czujemy się w mniejszym lub większym stopniu upośledzeni i skrępowani ruchomością takich uzupełnień protetycznych. Gdy nie ma już własnych zębów, dla umocowania zastępczych zębów można użyć sztucznych korzeni, czyli implantów.
Dostępne na rynku systemy oraz wykonane na nich mosty porcelanowe dają wprawdzie perfekcyjną rekonstrukcję utraconych zdolności żucia i zadawalające efekty estetyczne, ale wiążą się z dużym wydatkiem. Wciąż szuka się nowych rozwiązań. Obecnie, w przypadku braku własnych zębów, można zastosować dotychczasową własną protezę lub wykonać nową, wstawiając nawet porcelanowe zęby, i zapewnić jej stabilizację za pomocą implantów. W tym celu stworzono system Ankylos SynCone, który dzięki wprowadzonym do kości - w przednim odcinku - implantom daje pełną stabilizację protezie tak, że ponownie można ugryźć jabłko.
Procedura oparta na prefabrykowanych komponentach oraz praktycznie wyeliminowane koszty laboratorium protetycznego sprawiły, że system jest ok. 30 proc. tańszy od prac z użyciem innych zaczepów, np. belki na dwóch implantach, a aż o 70 prac. tańszy od mostów całkowitych opartych na minimum 6 implantach. Cała procedura chirurgiczno-protetyczna zajmuje raptem dwie godziny.
Miłym elementem zastosowania tej metody jest natychmiastowy efekt terapii. Przy zwykłym, miejscowym znieczuleniu i minimalnej inwazyjności, wprowadzane są, w przedni odcinek okolicy bródki lub okolicy podnosowej, cztery implanty. W etapie protetycznym wykorzystuje się technikę teleskopów, czyli bardzo dokładnie spasowanych i przylegających do siebie walcowatych powierzchni. Te prefabrykowane części są łącznikiem pomiędzy implantem i protezą. Warto również wspomnieć, że dzięki zastosowaniu na implantach ankylos nowej, aktywnej powierzchni CellPlus, weszły one do grona najnowocześniejszych, dostępnych obecnie na rynku - powierzchnia CellPlus jest właściwie jednym z ostatnich osiągnięć biotechnologii. Od wielu lat trwają badania nad fenomenem osteointegracji i nad mechanizmami komórkowymi, leżącymi u jej podstaw.
Głównie analizowane są setki zdjęć spod mikroskopów elektronowych, celem ustalenia warunków najbardziej sprzyjających powstawaniu tkanki kostnej i stymulujących komórki kostne - osteoblasty do wzrostu. Rozpatruje się powierzchnię implantów pod kątem idealnych strukturalnych, chemicznych i biologicznych warunków do trwałego zintegrowania się implantu z otaczającą kością. Dzięki połączeniu tych obserwacji oraz kilkunastu nowatorskim procesom technologicznym stworzono całkiem nową powierzchnię CellPlus.